• OPATRENIA

• Rodičia žiakov našej školy, v situácii spojenej s pandémiou Covid-19 sme my, i vy vystavení veľkému množstvu zmien. V tej sekcii Vám budeme zverejňovať prehľadne všetky najdôležitejšie opatrenia  spojené s výchovno-vzdelávacím procesom žiakov v našej škole v čase pandémie. Dôsledne sledujeme všetky nariadenia ÚVZ SR, MŠVVaŠ SR a ostatných úradov. V prípade, že je niektoré nariadenie odporúčané/neodporúčané vyhodnucujeme jeho dopad na príp. šírenie ochorenia v našej škole, no zároveň musíme brať ohľad na priestorové a personálne možnosti našej školy, aby sme boli schopní zabezepčiť vyučovanie v najefektívnejšej forme.

Riaditeľ ani zriaďovateľ nemôže zavrieť školu ako celok. Riaditeľ, po informovaní zriaďovateľa, môže preventívne prerušiť vyučovanie v triede alebo viacerých triedach (nie však v celej škole), v ktorej sa vyskytla osoba pozitívna na COVID-19 (t.j. PCR test) počas obdobia 2 dní pred jej testovaním.

Príchod  žiakov do školy:

Žiaci prichádzajúci do školy majú rúško na tvári a dodržiavajú odstup 2m od iných osôb. Po vstupe do budovy školy (od 7:10) prejdú ranným filtrom (meranie teploty), vydezinfikujú si ruky a zdržujú sa v priestore šatne svojej triedy do 7,25 hod. V prípade, že žiak prichádza na vyučovanie neskôr alebo už počas vyučovania, zazvoní a čaká na otvorenie.

Prevádzka ranného ŠKD sa upravuje podľa epidemiologickej situácie v škole.

ŽIAK po skončení  vyučovania bezodkladne opustí areál školy.

Rúška:

Zák. zástupca zabezpečí pre svoje dieťa každý deň minimálne dve rúška (náhradné, musí mať pri sebe v prípade potreby) a papierové jednorazové vreckovky. Výnimku z nosenia rúška majú žiaci len počas vyučovacej hodiny so svojou triedou, všade inde ho potrebujú.

Pozrite: Opatrenia k noseniu rúšok.

VYUČOVANIE:

Organizácia výchovno – vzdelávacieho procesu sa realizuje podľa ŠKOLSKÉHO SEMAFORU  a platných vyhlášok ÚVZ SR, resp. nariadení RÚVZ Trnava.

 Realizácia krúžkovej činnosti pre deti v našej škole je len v zelenej fáze  školského semaforu.

 Telesnú a športovú výchovu je umožnené organizovať v prípade priaznivých klimatických podmienok v exteriéri (školský dvor, okolie školy, park...) formou, ktorá nepredstavuje zvýšené epidemiologické riziko prenosu infekčného ochorenia COVID-19 (napr. strečing, správne držanie tela, prechádzky). Taktiež sa odporúča v primeranej miere využívať aj teoretické formy vzdelávania v oblasti telesnej výchovy a športu (ako napríklad pravidlá športových hier, pravidlá fair-play a športového správania). Telocvičnu môže využívať v oranžovvej a červenej fáze len 1 trieda.

Organizácia hromadných podujatí (napr. rodičovské združenia, zasadnutia rady rodičov, rady školy) sa odporúča  dištančnou formou.

Zákonný zástupca:

Zodpovedá za dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení pri príchode žiaka do základnej školy a pri odchode žiaka zo základnej školy resp. školského klubu detí (nosenie rúšok, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk v zmysle aktuálnych opatrení ÚVZ SR).

Zabezpečí pre svoje dieťa každý deň minimálne dve rúška (náhradné, musí mať pri sebe v prípade potreby) a papierové jednorazové vreckovky.

Dodržiava pokyny riaditeľa školy, ktoré upravujú podmienky prevádzky konkrétnej základnej školy a školského klubu detí na školský rok 2021/2022.

•

Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom COVID-19 (zvýšená telesná teplota, kašeľ, zvracanie, kožná vyrážka, hnačky, náhla strata chuti a čuchu, iný príznak akútnej infekcie dýchacích ciest) nesmie vstúpiť do priestorov základnej školy a školského klubu detí.

 Ak žiak v priebehu dňa vykazuje niektorý z možných príznakov COVID-19, bezodkladne si nasadí rúško a je nutné umiestniť ho do samostatnej izolačnej miestnosti a kontaktovať zákonných zástupcov, ktorí ho bezodkladne vyzdvihnú.

 Na komunikáciu externých osôb so školou počas úradných (stránkových) hodín odporúčame využívať distančný spôsob komunikácie (cez Edupage, písomne, mailom alebo telefonicky), prezenčný spôsob komunikácie je možný len so súhlasom riaditeľa školy za vyššie uvedených podmienok.

Ďakujeme všetkým za pochopenie a dôsledné dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení.

Vedenie a zamestnanci ZŠ s MŠ Suchá nad Parnou