• KTO SME?

• Rodičovské združenie ZŠ s MŠ Suchá nad Parnou vzniklo ako občianske združenie v súlade so zákonom č. 83/1990 Z.z.

Rodičovské združenie je nezávislé dobrovoľné združenie rodičov (občianske združenie), zákonných zástupcov žiakov školy, ktoré je registrované v organizácii Slovenskej rady rodičovských združení. Rodičovské združenie vystupuje v právnych vzťahoch svojím menom a nesie zodpovednosť, ktorá vyplýva z týchto vzťahov.

Činnosť OZ ZR:

• dobrovoľná, nezisková práca v prospech školy
        • spolupodieľanie sa na zabezpečení dikatických pomôcok, kníh do školskej knižnice a pod.
        • spolupodieľanie sa na skvalitnení prostredia školy (exteriéru aj interiéru)
        • spolufinancovanie školskej a mimoškolskej činnosti (napr. príspevok na školu v prírode, na plavecký výcvik, na dopravu na súťaže žiakov a pod.)
        • získavanie finančných prostriedkov prostredníctvom sponzorov a  projektami
        • organizovanie spoločných akcií

Spôsob rozhodovania a nakladania s príspevkom

Rada rodičov má toľko členov, koľko tried je v aktuálnom školskom roku. Je v nej rodičmi zvolený zástupca z každej triedy s rovnakými právami. Rada rodičov tvorí plánovaný rozpočet a hlasovaním rozhoduje, na čo sa použijú finančné prostriedky z rodičovského účtu, ktoré nie sú darcom viazané na konkrétny účel. Rodičovským účtom disponujú výlučne poverení zástupcovia rodičov, nedisponujú ním zamestnanci ani vedenie školy. Raz ročne - na začiatku nového školského roka- rodičovský pokladník predloží Rade rodičov písomné vyúčtovanie použitých prostriedkov.

Triedni dôverníci ZŠ v školskom roku 2022/23

Ing. Klaudia Konečná                1.B    Bc. Patrícia Branišová