• POMOC V EDUPaGE

• Program Edupge poskytuje množstvo návodov a rád žiakom i rodičom, v prípade akýchkoľvek problémov si pozrite tieto návody prípadne kontaktujte triedneho učiteľa cez Edupage správu alebo telefonicky do zborovne do 13,30 hod.

NÁVODY K PRÁCI CEZ EDUPAGE  (help.edupage.org)

Čo robiť, ak som zabudol heslo?

a) Postupuj podľa návodu - Zabudnuté heslo - poslané bude na email rodiča

EDUPAGE - konto rodiča

Milí rodičia,

rodičovské konto vám pomôže, napr. zadávať elektronické ospravedlnenky, podpisovať známky/poznámky, komunikovať s učiteľmi ako rodič, potvrdzovať prihlasovacie akcie a pod. V žiackom konte nefunguje žiadna z týchto funkcií. Ak niektorí toto konto ešte nepoužívate:

PREČO SI VYTVORIŤ KONTO?

Viackrát Vám boli doručené prístupové meno heslo:

 Pokiaľ máte (alebo budete mať) na ZŠ viac ako jedno dieťa, Vaše rodičovské konto Vám umožní vidieť výsledky všetkých detí naraz pod jedným prihlásením. Rodičia s viacerými deťmi.

 V rodičovskom konte si môžete kedykoľvek bez problémov zmeniť heslo, prípadne aj prihlasovací e-mail.

 V prípade, že budete komunikovať so ZŠ, bude zrejmé, že vystupujete ako rodič a nedôjde k zámene s kontom žiaka.

 Každý rodič (otec aj mama) môže mať samostatné konto. Podmienkou je, že rodič uviedol svoju e-mailovú adresu v údajoch poskytnutých ZŠ na začiatku školského roku.

 V budúcnosti, keď predpokladáme spustenie aj ďalších funkcií elektronickej komunikácie bude vytvorenie samostatného žiackeho a rodičovského konta nevyhnutnosťou.

 Rodičovské konto môžete použiť aj v mobilnej aplikácii Edupage. Rodič - ako sa prihlásim do mobilnej aplikácie EduPage?

AKO SI VYTVORIŤ KONTO?

Vytvorenie rodičovského konta prebieha automaticky cez stránku školy v nasledujúcich krokoch:

1. V internetovom prehliadači prejdite na stránku školy na adrese: http://zssucha.edupage.org a kliknite na položku „Prihlásenie“, ktorá sa nachádza v pravom hornom rohu.

2. Kliknite na text „Neviem prihlasovacie meno alebo heslo“ nachádzajúce sa pod tlačidlom „Prihlásiť sa“.

3. Zobrazí sa Vám nové okno pre zadanie e-mailovej adresy pre zaslanie prístupového mena a hesla.

4. Do položky „Email/Používateľské meno:“ zadajte e-mailovú adresu, ktorú ste poskytli ZŠ.

5. Stlačte „Odoslať“.

6. Na Vami zadanú e-mailovú adresu bude zaslaný overovací e-mail s predmetom „Edupage - Prihlásenie“ POZOR: je možné, že sa tento e-mail bude nachádzať v záložke Nevyžiadaná pošta/Spam.

7. Kliknite na overovací link, ktorý je uvedený v texte mailu.

8. Otvorí sa Vám okno portálu Edupage.org.

9. Kliknite na položku „Zmeniť heslo“.

10. Otvorí sa Vám okno pre nastavenie/zmenu hesla k Vášmu prihlasovaciemu menu:

11. Vyplňte do oboch položiek nové heslo a kliknite na „Zmeniť heslo“.

12. Prihláste sa na stránke http://zssucha.edupage.sk pomocou mena (e-mailová adresa) a hesla (ktoré ste si v predchádzajúcich krokoch zvolili) a používajte výhody rodičovského konta.

V prípade potreby, pozrite si jednoduché návody, postupy:

Ako sa prihlásiť do EduPage ako rodič s jedným alebo viacerými deťmi?

Nefunguje mi heslo, zabudol som heslo

Ako sa v rodičovskom konte prepínať medzi deťmi?

Rodič - ako si môžem zmeniť heslo do EduPage?

Ako môže rodič zistiť heslo na EduPage konte svojho dieťaťa?

Ako odstrániť používateľa z mobilnej aplikácie?

Aký je rozdiel medzi rodičovským a žiackym prístupom do EduPage?