• Pokračujeme v programe Tréneri v škole

• Aj tento školský rok v našej škole pokračuje program Tréneri v škole, ktorý  je založený na prepojení športov, ktoré sa v pravidelnej rotácií na štandardných hodinách telesnej výchovy (1. stupeň ZŠ) vykonávajú s deťmi pestrou pohybovou činnosťou. Program tým vytvára vzťah k pohybovej aktivite a žiak získava základné pohybové návyky v jednotlivých športoch.

Dôležitý princíp programu je, že dieťa sa netlačí do konkrétneho športu, práve naopak, dieťa si neskôr vyberie šport, ktorý sa mu najviac páči. Cieľom je rozhýbať všetky deti hravou formou a kladie sa dôraz na spoluprácu s učiteľmi a učiteľkami a zapájajú ich tréneri, čo najviac do samotných hier, či cvičení.

• Exkurzia tretiakov Včelovina Smolenice

• Žiaci 3. ročníka sa zúčastnili exkurzie do Včeloviny v Smoleniciach, kde sa odbornou prednáškou a pohybom po areáli oboznámili so životom včiel a prácou okolo nich. Súčasťou výuky bola vlastná výroba sviečky z voskového plástu. Záver exkurzie patril ako vždy nákupu. V tomto prípade to boli výrobky z medu. Exkurziu sme absolvovali hromadným dopravným prostriedkom - autobusom. So správaním žiakov boli pani učiteľky nadmieru spokojné.

Mgr. Mišová a PaedDr. Valná

• Žiaci 1. stupňa na Dopravnom ihrisku v Trnave

• V dňoch 26.9. a 27.9. 2022 si žiaci 1. stupňa preverili svoje teoretické aj praktické vedomosti z dopravnej výchovy na Dopravnom ihrisku v Trnave. Vyskúšali si znalosť dopravných značiek a svetelných zariadení pri riadení motokáry, bicykla a ako chodci. Naučili sa reagovať v rôznych situáciách: rozlišovať hlavnú a vedľajšiu cestu, pri ktorej dopravnej značke treba zastaviť, kedy dať prednosť v jazde, ako sa správať na kruhovom objazde a mnoho iných. Pri porušení predpisov zaznel aj hvizd policajta, ktorý rozdával pokuty. Napokon všetci spokojní odchádzali s „vodičákom" v ruke.   Mgr. Zuzana Malíšková

• Nadpis